/Files/images/Buling.png 10 фраз, які потрібно говорити дитині щодня


Психолог і мама Катерина Хломова розповідає, про що варто нагадувати дитині щодня.

Ми не часто замислюємося над тим, що кожне наше слово, сказане дитині, може залишити в його душі слід на все життя, сформувати характер.


Я тебе люблю

В будь-якому віці - і 2 місяці, і в 15 років - дитина має чути ці слова від близької людини кожен день, це основа всіх основ. Звичайно, слова потрібно підтверджувати діями: проводити час разом, вислуховувати дитину, обговорювати проблеми. Нехай не проходить жодного дня без визнання в любові. Діти відчувають себе спокійно і впевнено, знаючи, що їх люблять.

Як здорово, що у нас народився саме ти

Важливо, щоб з самого раннього віку діти розуміли, що вони унікальні, відмінні від інших, особливі, адже всі ми тим чи іншим чином відрізняємося від інших. Поставте перед собою мету щодня говорити дітям про те, що їх поява на світ - це найкраще, що трапилося у вашому житті. Особливо це важливо чути дітям, у яких є брати і сестри. Заспокойте дитину, нехай вона знає, що маминої і татової любові вистачить на всіх і кожна дитина для батьків - любима.

У тебе все вийде (Я в тебе вірю)

Навіть невеликі завдання спочатку можуть здатися дітям вирішуваними, оскільки вони ще мають обмежене уявлення про свої здібності. Саме тому для них так цінно батьківські заохочення. Завжди нагадуйте дитині про те, що у нього є можливість виконати будь-яку задачу. Якщо кожен день повторювати дитині, що батьки вірять в неї, вона навчиться долати труднощі і буде зростати з почуттям впевненості в собі.

Як пройшов твій день?

Добре закінчувати день, обговорюючи, як він пройшов, адже обов'язково було щось важливе. Якщо ця фраза буде звучати щодня, дитина звикне обговорювати з батьками те, що з ним відбувається. Питати треба не «для галочки», тобто вислухати відповідь цілком, навіть якщо дитина розповідає повільно і плутано, а ви втомилися і голова забита зовсім не дитячими радощами і розчаруваннями. Якщо ви хочете зберегти контакт з дитиною у підлітковому віці, закладати фундамент для цього потрібно вже зараз. Та немає краще фундаменту, ніж звичка аостійно розмовляти.

Не здавайся

Ми вже прекрасно знаємо про те, що пасувати перед труднощами безглуздо, і добре засвоїти принцип «очі бояться, а руки роблять». Однак наші діти ще не знають всього цього, і найменша трудність може здатися для них катастрофою. «Ніколи не здавайся» - ось що потрібно засвоїти дитині. І це те, про що завжди треба нагадувати йому в разі якоїсь невдачі, навіть якщо вона здається серйозною. Будь-якій людині важливо знати, що вона має право на помилку, без цього сформуються комплекси. Право на помилки і невдачі і знання, що тебе все одно підтримають, - це одна з найважливіших речей, яку нам дає сім'я.

Я тобою пишаюся

Будь-який маленький крок для людства - великий крок для дитини: сам зав'язав шнурки, написав перше слово, перший раз вийшов на сцену на дитячому ранку - це справді досягнення. Покажіть дитині, що ви високо цінуєте її успіхи. Це дасть їй сили для нових подвигів і відкриттів.

Давай обіймемося

Відома американська психологиня Вірджинія Сатир стверджує, що дитині для виживання потрібно 4 обійми на день, для того щоб вона відчувала себе добре - 8, а для того щоб вона виростала і розвивалася як особистість - 12. Дослідження показують, що обійми здатні знімати стрес, покращувати фізичне і психологічне здоров'я. Крім того, якщо дитина «недоотримує» необхідну кількість обіймів, вона може вирости байдужою людиною, яка не буде здатною любити.

Я завжди з тобою

Важливо підтримувати дітей у важких ситуаціях. Звичайно, вони бувають неправі, і говорити про це треба максимально тактовно. Даючи дитині свободу дій, нагадуйте їй, що вона у будь-який момент може на вас розраховувати. Дитині буде набагато легше долати труднощі з думкою про те, що вона не самотня, що в скрутну хвилину їй на допомогу прийдуть члени сім'ї.

Ти розумний

Чому дитині важливо знати, що вона розумна? ЇЇ самооцінка може бути заниженою. В один прекрасний момент, орієнтуючись на успіхи однолітків, вона вирішить, що не володіє видатними розумовими здібностями. Це призведе до того, що при найменших труднощах дитина буде пасувати і спише невдачі на власну дурість. Тому при кожному зручному випадку хваліть її інтелект.

Спасибі

Не забувайте дякувати дитині, якщо вона прибрала за собою іграшки, допомогла вимити посуд або витерти пил. Неважливо, наскільки добре у неї це вийшло: на помилки можна буде вказати потім, а відразу - слід подякувати за прагнення допомогти. Це чарівне слово не тільки зближує і мотивує, але й навчає ввічливості.

Кiлькiсть переглядiв: 349

Коментарi